İzmir Barosu: Ana Sayfa
İzmir Barosu: Ana Sayfa
Baro Başkanımız Av. Aydın Özcan, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ni Ziyaret Etti
06 Temmuz 2015 - 00:00:00
Baro Başkanımız Av. Aydın Özcan, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, Başkan Misket Dikmen ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.
 

Baro Başkanımız Av. Aydın Özcan, İzmir Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek, Başkan Misket Dikmen ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü. Ziyarette konuşan Baro Başkanı Aydın Özcan, Misket Dikmen'e başarı dileklerini ileterek, "Ülkemizde Basın ve Hukuk ciddi bir baskı altında. Son dönemde siyasi iktidar tarafından ciddi bir darbe alan basın ve hukuk yeni dönemde mutlak bağımsızlığına kavuşmalı" dedi.

Hem basın özgürlüğü anlamında hem de yargı bağımsızlığı anlamında Türkiye'nin uluslar arası alanda iyi bir sınav veremediğini belirten İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, şunları söyledi:

DÖNÜM NOKTASI

"Dünya ölçeğinde yargı bağımsızlığı açısından 154'ncü sıradayız. Yine aynı şekilde basın özgürlüğü sıralamasında da 180 ülke arasında 157'nci sıradayız. Sadece bu rakamlar bile ülkemizdeki hukuksuzluğun, siyasi iktidarın hukuk tanımadığının göstergesi olmaya yeter. Özellikle son dönemde kuvvetler ayrılığı ilkesine saygı kalmadı. 7 Haziran bu anlamda bir dönüm noktası oldu. Nasıl bir hükümet kurulursa kurulsun önceliği yargı bağımsızlığını sağlamak olmalı." 

DEMOKRASİ VURGUSU

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Misket Dikmen de yargının ve basının bağımsız olmadığı bir ülkede demokrasiden söz edilemeyeceğini söyledi. Dikmen, Aydın Özcan'ın yeni hükümet konusunda görüşlerine katıldığını belirterek, gazeteciler olarak öncelikli beklentilerinin aynı doğrultuda olduğunu sözlerine ekledi. 

 

igc (1).jpg

 

igc (2).jpg

 

 
İçerik-11
İçerik-10
İçerik-12
İçerik-9
İçerik-13
Baro Levhası BARO LEVHASI
Sicil No:
Adı:
Soyadı:
BaroNet
Anlaşmalı Hastaneler
Av.M.Taner Ünlü Kütüphanesi
BaroTV
OCAS
UYAP
Avukat Spor Oyunları
Baro Kart
E-İmza